Ansvariga tjänstemän

Störst text
Stor text
Normalstorlek

Kommunchef

Ann-Britt Svedberg, kommunchef

Ann-Britt Svedberg
Kommunchef
ann-britt.svedberg@tjorn.se
0304-60 10 15

Förvaltningschefer

Marie Louise Bergqvist

Marie Louise Bergqvist
Samhällsbyggnadsförvaltningen
Förvaltningschef
marie.louise.bergqvist@tjorn.se
0304-60 11 44

Lena Eriksson

Lena Eriksson
Barn- och utbildningsförvaltningen
Förvaltningschef
lena.eriksson@tjorn.se
0304-60 11 01

Shujaat Noormohamed
Socialförvaltningen
Förvaltningschef
shujaat.noormohamed@tjorn.se
0304-60 10 74
Evike Sandor

Evike Sandor
Kultur- och fritidsförvaltningen
Förvaltningschef
evike.sandor@tjorn.se
0304-60 11 63

VD i kommunala bolag

Janina Liljeqvist

Janina Liljekvist
Tjörns Hamnar AB, tf VD
janina.liljekvist@tjorn.se
0304-60 11 16

Solbritt Törnqvist

Solbritt Törnqvist
Tjörns Måltids AB, VD
Tjörns Bostads AB, tf VD
solbritt.tornqvist@tjorn.se
0304-60 11 18

Räddningschef

Per Andersson
Tf Förbundsdirektör Södra Bohusläns
Räddningstjänstförbund
per.andersson@tjorn.se
010 – 471 45 01

Sidan senast uppdaterad 2019-09-03 10.06
Till Facebook
Till Twitter

Tjörn — Möjligheternas ö hela året och för hela livet

TJÖRNS KOMMUN, Kroksdalsvägen 1, 471 80 Skärhamn, Växel 0304-60 10 00, Tjörns kundcenter 0304-60 10 10, fax 0304-60 10 19
tjorns.kundcenter@tjorn.se - kommun@tjorn.se - webmaster@tjorn.se